Toitumisnõustaja

Siin on mõned peamised soovitused tervislikuks toitumiseks, mis võivad aidata iluteenuste pakkujatel hoida end energilisena:

  1. Mitmekesine toitumine: Tarbi erinevaid toidugruppe, et saada kätte kõik vajalikud toitained. Köögiviljad, puuviljad, täisteratooted, valgurikkad toidud ja tervislikud rasvad peaksid olema menüüs esindatud.
  2. Kvaliteetsed süsivesikud ja rasvad: Süsivesikud annavad energiat, seega vali täisteratooted, kaunviljad ja puuviljad. Tervislikud rasvad (nt avokaado, pähklid, oliiviõli) aitavad hoida naha ja juuste tervist.
  3. Piisav vedelik: Joo piisavalt vett, et hoida end hüdreerituna. See mõjutab nii naha kui ka juuste seisundit.
  4. Regulaarsed söögikorrad: Ära jäta söögikordi vahele. Kiirel päeval võib see olla keeruline, kuid korrapärane toitumine hoiab veresuhkru tasakaalus ja annab energiat.
  5. Vitamiinid ja mineraalid: Kui toidust ei saa piisavalt vajalikke toitaineid, võib kaaluda toidulisandite kasutamist. Näiteks B-vitamiinid, tsink ja biotiin on olulised naha ja juuste tervisele.
  6. Tervislikud vahepalad: Kui kiire päev ei võimalda pikki lõunapause, vali tervislikud vahepalad, nagu puuviljad, pähklid või jogurt.
  7. Liikumine: Ära unusta liikumist! Füüsiline aktiivsus aitab hoida energiataset ja parandab üldist enesetunnet.

Tervislik toitumine on oluline mitte ainult iluteenuste pakkujatele, vaid kõigile, kes soovivad end hästi tunda ja oma tervist hoida. Seega, hoolitse enda eest ning leia tasakaal töö ja tervise vahel!

Kristi jagab iluteenuste pakkujatele soovitusi, kuidas toituda hommikul,  milliseid vahepalasid omale tööle kaasa võtta ning milline suhe sul võiks olla oma toiduga.