Räägime ilutegijate toitumisest kiiretel tööpäevadel. Ikka ja jälle kuuleme lauset, et ah, mul ei ole aega lõunale minna ja midagi magusat on parim kiirtoit. Iluteenuste pakkujad teavad, et ilusad ilmad toovad kaasa rohkem tööd, mis omakorda tähendab tihedamaid ja pikemaid tööpäevasid.

Iluteenuste pakkujana on oluline hoolitseda nii oma välimuse kui ka tervise eest.

Tervislik toitumine mängib selles suurt rolli, eriti kiirel päeval, kui energiat ja jaksu on vaja terveks tööpäevaks.

Toitumine tagab hea vaimse tervise!

Riigiasutuste ootused iluvaldkonnale!

Turundus tagab hea eelduse edule!

Kristi Kirikal Toitumisnõustaja

Tervislik toitumine on oluline mitte ainult iluteenuste pakkujatele, vaid kõigile, kes soovivad end hästi tunda ja oma tervist hoida. Seega, hoolitse enda eest ning leia tasakaal töö ja tervise vahel! 

 

Mitmekesine ja kvaliteetne toit

Mitmekesine toitumine: Tarbi erinevaid toidugruppe, et saada kätte kõik vajalikud toitained. Köögiviljad, puuviljad, täisteratooted, valgurikkad toidud ja tervislikud rasvad peaksid olema menüüs esindatud.

Kvaliteetsed süsivesikud ja rasvad: Süsivesikud annavad energiat, seega vali täisteratooted, kaunviljad ja puuviljad. Tervislikud rasvad (nt avokaado, pähklid, oliiviõli) aitavad hoida naha ja juuste tervist.

Vitamiinid, mineraalid

Vitamiinid ja mineraalid: Kui toidust ei saa piisavalt vajalikke toitaineid, võib kaaluda toidulisandite kasutamist. Näiteks B-vitamiinid, tsink ja biotiin on olulised naha ja juuste tervisele.

 

Piisavalt juua ja regulaarsus

Piisav vedelik: Joo piisavalt vett, et hoida end hüdreerituna. See mõjutab nii naha kui ka juuste seisundit.

Regulaarsed söögikorrad: Ära jäta söögikordi vahele. Kiirel päeval võib see olla keeruline, kuid korrapärane toitumine hoiab veresuhkru tasakaalus ja annab energiat.

Liikumine ja vahepalad

Liikumine: Ära unusta liikumist! Füüsiline aktiivsus aitab hoida energiataset ja parandab üldist enesetunnet.

Tervislikud vahepalad: Kui kiire päev ei võimalda pikki lõunapause, vali tervislikud vahepalad, nagu puuviljad, pähklid või jogurt.

Me kõik peame sööma hommikul ja selleks on parim valik Linnupete müslisid!

Tervislikud Linnupete müslid pakuvad iluteenuse pakkujale kindlasti tervisliku lisaväärtust, kuidas alustada oma tööpäevasid. Linnupete krõbedad müslid valmivad Eesti maheteraviljadest ja siin on mõned põhjused, miks hommikusöök on oluline ja kuidas see võib sind, kui iluteenindaja päeva mõjutada:

  1. Energiataseme tõstmine: Hea hommikusöök annab kütust, mida vajate päeva energiliseks alustamiseks. Kui olete iluteenuse pakkujana aktiivne ja tegelete klientidega, on oluline, et teil oleks piisavalt energiat, et olla terve päeva jooksul produktiivne.

  2. Naha tervis: Tervislikud hommikusöögid, nagu kaerahelbed, rukkihelbed, erinevad seemned, pähklid ja puuviljad, annavad teie kehale vajalikke toitaineid. Näiteks kaerahelbed on ühed parimad abivahendid ainevahetuse kiirendamisel ja annavad energiat. Tervislik toitumine mõjutab otseselt teie naha seisundit. Kui teie nahk on terve ja särav, siis see kindlasti lisab teie iluteenustele väärtust.

  3. Seedimine ja ainevahetus: Hommikusöök aitab käivitada ainevahetust ja hoiab seedesüsteemi korras. Kui teie seedimine on korras, siis see mõjutab teie üldist heaolu ja võib aidata teil olla parem iluteenuse pakkuja.

  4. Kognitiivne funktsioon: Tervislik hommikusöök mõjutab ka teie aju tööd. Kui olete selge mõtlemisega ja tähelepanelik, suudate oma klientidega paremini suhelda ja neile kvaliteetset teenust pakkuda.

Seega, kui soovite iluteenuste pakkujana olla ise heas energias, ärge unustage hommikusööki! Valige tervislikud ja täisväärtuslikud toidud, mis annavad teile energiat ja hoiavad teie keha heas vormis!


Kodumaine toidutootja pakub mitmekesist toiduvalikut, mida saab mugavalt tööl tarbida.

SALVEST pakub tervislike kodumaised maitseid ja suures valikus lõunasöögi ideesid,  mis on tõepoolest suurepärane valik ilteenindajatele, kui nende tööpäevad on kiired! SALVESTI toiduvalikud mitte ainult ei rahulda teie maitsemeeli, vaid pakuvad ka palju kasu teie tervisele. Siin on mõned ideed tervislikeks kodumaisteks lõunasöökideks:

  1. Prestò sarja toidud ja supid: Koduste maitsete valik Prestò sarjas võiks olla suurepärane valik lõunaks. Näiteks kõrvitsarisoto rebitud kanalihaga või veiseliha raguu köögiviljadega. Kindlasti peaks nädalas korra ka suppi sööma.

  2. Lõunatoidud: Need annavad pikaajalist energiat ja hoiavad kauem täiskõhu tunnet.

  3. Magusad püreed ja Smushie sarja smuutid: Kui soovite midagi kerget, magusat ja värsket, proovige just nende sarja tooteid. 

Pidage meeles, et tervislikud lõunasöögid aitavad hoida teie energiataseme kõrgel ning annavad teile jõudu ja keskendumisvõimet ülejäänud päevaks. Nii et nautige oma koduseid lõunasööke tööl.